АРХІТЕКТУРНО-КОНСТРУКТОРСЬКЕ БЮРО
АРХІТЕКТУРНО-КОНСТРУКТОРСЬКЕ БЮРО
АРХІТЕКТУРНО-КОНСТРУКТОРСЬКЕ БЮРО
АРХІТЕКТУРНО-КОНСТРУКТОРСЬКЕ БЮРО
АРХІТЕКТУРНО-КОНСТРУКТОРСЬКЕ БЮРО
УКР
|

РЕКОМЕНДАЦІЇ

Дах

АРХІТЕКТУРНО-КОНСТРУКТОРСЬКЕ БЮРО

      Дах є найбільш важливим елементом будинку, тому що забезпечує захист конструкції від несприятливих впливів навколишнього середовища. Покрівля - верхній елемент даху, що охороняє будинок від різних атмосферних явищ. Таким чином, довговічність будинку залежить, насамперед, від правильно обраного матеріалу для покрівлі. Сучасна будівельна промисловість надає широкий спектр покрівельних матеріалів для приватних будинків на будь-який смак. Найпоширеніші покрівельні матеріали для скатних дахів заміських будинків, дач і котеджів:

      1. Керамічна черепиця.

      2. Гнучка черепиця.

      3. Сланцева покрівля .

      4. Метало черепиця.

      5. Цементно-пісчана черепиця.

      6. Композитна черепиця.

      7. Хвильові бітумні аркуші.

      8. Металева фальцєва покрівля (зі сталі або з міді).

      9. Металева профільована покрівля).

      10. Полимер-песчана черепиця.

      11. Природні покрівлі (солома, очерет, дерен, дранка)

      12. Азбестоцементні аркуші (шифер)

      Розглянемо докладніше деякі із цих покрівельних матеріалів, які викликають найбільший інтерес у покупців.

      Гнучка черепиця (так само її називають мяка або бітумна черепиця, а так само шингл від англійського shingle - покрівельна дранка, ґонт) являє собою невеликі плоскі аркуші різних форм із фігурним вирізом з однієї сторони. Виготовляє зі стіклоховста або целюлози, просочених модифікованим бітумом з різними полімерними добавками. Така структура забезпечує міцність і пластичність, що робить черепицю стійкої до деформації. Бітум не підданий корозії й гниттю, що істотно збільшує строк експлуатації черепиці. Із зовнішньої сторони плитка покрита базальтовою або мінеральною крихтою. Такий шар щонайкраще охороняє основу від впливу навколишнього середовища: відомо, що базальт - один із самих надійних природних матеріалів. Крім того, подібне покриття виконує функцію, що декорує, за рахунок розмаїтості колірних відтінків.

      Слід зазначити, що гнучка черепиця не вигорає й не вимагає додаткового фарбування під час експлуатації. Область застосування даного покрівельного матеріалу досить широка. Гнучка черепиця може застосовуватися на будь-яких дахах з ухилом не менш 12°, крім того, можливо її використання для реконструкції старих покрівель. Висока тепло- і звукоізоляція робить цей вид покрівлі незамінним матеріалом для приватних будинків. Гнучка черепиця абсолютно безшумна під час атмосферних опадів і не убирає вологу. А також здатна витримувати різкі перепади температури. Крім того, серед переваг гнучкої черепиці можна відзначити її економічність через малу кількість відходів навіть на складних конфігураціях дахів. Таким чином, сполучаючи в собі високий рівень міцності й відмінні декоративні властивості, а також простоту монтажу, гнучка черепиця є одним з найбільш популярних покрівельних матеріалів.

      Керамічна черепиця вважається найпоширенішим елітним покрівельним матеріалом. Виробляється вона із глиняних сумішей з високим змістом оксидів заліза. Випал черепиці відбувається при температурі 1000 °С, після чого натуральна керамічна черепиця здобуває червоно-коричневі кольори. Також можливе нанесення на лицьову сторону пластини шару різних відтінків. Подібний покрівельний матеріал уважається одним з найбільш довговічних. Термін служби якісної черепиці - більше 100 років. Особливістю її можна вважати вогнестійкість і стійкість до різних атмосферних явищ і сонячної радіації. Низька теплопровідність запобігає зайвому нагріванню покрівлі в жарку погоду й зберігає тепло під покрівлею в холоди. Керамічна черепиця не накопичує статичної електрики, а також забезпечує гарну звукоізоляцію. Основним критерієм, що визначає якість керамічної черепиці є щільність і пористість. Висока щільність і мала пористість говорить про високий рівень міцності й «нездатності» черепиці поглинати й утримувати вологу, що у свою чергу є запорукою морозостійкості. Найбільш якісної вважається керамічна черепиця з невеликою кількістю замкнутих пор. Існує кілька видів даного покрівельного покриття: плоска, хвилеподібна (у вигляді однієї або двох хвиль) і жолобчаста (її ще називають чернець-черниця). Хвилеподібна черепиця забезпечує більше надійне кріплення, тому що має спеціальні пази, що зменшує водопроникність покрівлі. Варіант плоскої черепиці (самий «древній» вид такої черепиці - це так званий «бобровий хвіст») дуже зручний на конусних видах дахів (вежі). Однак подібний вид черепиці може використатися тільки на дахах з більшим ухилом - більше 35 градусів. Для криволінійних поверхонь рекомендується жолобчаста керамічна черепиця. Даний вид покрівельних матеріалів сполучить у собі кращі риси сучасних технологій і древніх традицій.

      Металочерепиця - є різновидом профільованого сталевого оцинкованого аркуша з полімерним покриттям, що піддається поперечному штампуванню для одержання малюнка, що імітує натуральну черепицю. Для захисту сталевого оцинкованого аркуша від зовнішніх впливів використаються різні полімерні покриття. Колірна палітра металочерепиці, що пропонують виробники, досить різноманітний. Вона визначається палітрою фарб заводу-виготовлювача аркуша. Як правило, кожний завод має власну систему маркування фарб. При виборі кольорів рекомендується користуватися каталогами квітів даної фірми або зразками стали. Основними достоїнствам металочерепиці є: невелика вага, простота монтажу, різноманітна колірна гама, повний набір комплектуючих, що поставляють фірмами разом з покрівельним матеріалом, екологічна безпека, а також прийнятна ціна. Але матеріал не позбавлений і недоліків. Це підвищена витрата матеріалу на складній покрівлі, схильність до корозії, який піддаються місця з порушеним захисним покриттям, а так само багато хто називають підвищену гучність під час дощу й вітру. Спектр форм і розмірів досить широкий. Перевага таких пластин полягає в тому, що вони дозволяють втілювати різні дизайнерські ідеї, і це ніяк не вплине на надійність конструкції. Колірна гама сланцю представлена в темних тонах: від сірого до чорного, від темно коричневого й синього до темно-зеленого. Але подібну обмеженість відтінків компенсує характерний не блиск, що тьмяніє, каменю. Сланець має всіма властивому каменю характеристиками.

      Композитна черепиця є відносно новим матеріалом на ринку. Це багатошарове покрівельне покриття, основою якого служить високоякісний сталевий аркуш, із двох сторін покритий сплавом, до складу якого в певних пропорціях входять алюміній, цинк і кремній, що володіють чудовими антикорозійними властивостями. На зовнішню сторону композитної черепиці нанесене покриття із гранул натурального каменю. Ця покрівля по зовнішньому вигляді дуже схожа на натуральну черепицю. Завдяки сплаву композитна черепиця не піддана корозії. Термін служби даного виду покриття більше 50 років. Композитна черепиця стійка до будь-яких погодних умов. Завдяки нульовому водопоглиненню вона не боїться різких перепадів температур і витримує будь-яку кількість циклів заморожування-відтавання. Матеріал стійкий і зберігає кольори протягом усього терміну служби.

      Покрівля - найбільш важливий елемент у конструкції Вашого будинку. Вона захищає всю будову від різних впливів природних стихій. Тому вибір покрівельного матеріалу є дуже важливим кроком у будівництві або ремонті будинку. Крім того, покрівля є важливої складової архітектури будинку й визначає його зовнішній вигляд. При виборі матеріалу для покрівлі радимо звертатися до фахівців у цій області. У покрівельній фірмі Вам допоможуть не тільки визначитися з вибором матеріалу, але так само проконсультують із всіх питань, повязаним з його правильною установкою, або візьмуть всі проблеми монтажу покрівлі на «свої плечі», щоб Ви могли довгі роки насолоджуватися красою й надійністю зробленого даху!

За матеріалами  http://gazda-lux.com