АРХІТЕКТУРНО-КОНСТРУКТОРСЬКЕ БЮРО
АРХІТЕКТУРНО-КОНСТРУКТОРСЬКЕ БЮРО
АРХІТЕКТУРНО-КОНСТРУКТОРСЬКЕ БЮРО
АРХІТЕКТУРНО-КОНСТРУКТОРСЬКЕ БЮРО
АРХІТЕКТУРНО-КОНСТРУКТОРСЬКЕ БЮРО
УКР
|

РЕКОМЕНДАЦІЇ

Стіни

АРХІТЕКТУРНО-КОНСТРУКТОРСЬКЕ БЮРО

Стіни

 

Вибір матеріалів, з яких робиться коробка будівлі, достатньо широкий. Але умовно їх можна розділити на дві категорії — дерево і камінь (цегла, бетон). Оскільки будинок будується на довгі роки, при виборі матеріалу слід враховувати і те, як він поведеться через 15, 20, 50 років, якого догляду зажадає, наскільки впишеться в навколишнє середовище.

Прислухатися в цьому питанні потрібно не тільки до порад журналів, але і до рекомендацій свого архітектора. Можливо, саме він підкаже вам, що, наприклад, будинок в селі, за містом допускає більший простір для фантазії. А ось будинок в міському середовищі зобовязує: навряд чи варто будувати тут зруб. Краще віддати перевагу більш презентабельним варіантам — каменю або лицьовій цеглі.

 

Враховувати потрібно і природні умови, ландшафт з його структурою і колірною гаммою. І звичайно ж, власні фінансові можливості. Хоча деякі фахівці вважають, що деревяні будинки обходяться дешевше, проте, сума додаткових витрат, повязаних з вибором якісної деревини, обробкою і обслуговуванням, може бути значною.

Втім, сучасні будівельні технології дозволяють багато матеріалів імітувати. Наприклад цегляну стіну можна обшити камяними або спеціальними деревяними плитами, які створюватимуть ілюзію природної кладки або зрубу. 

Хороми камяні... 

Не мудруючи лукаво, багато сьогоднішніх «домобудівників» віддають перевагу цеглі. Цей матеріал грунтовний, надійний, довговічний і достатньо звичний. Пошук підрядчика для будівництва цегляного будинку, як правило, не є проблемою. Головним завданням стає вибір якісної цегли. Впоратися з ним, прийнявши до уваги функціональне призначення будинку і остаточний варіант зовнішньої обробки, вам допоможе архітектор. При нинішній різноманітності марок і виробників непрофесіоналові це не під силу.Швидше за все, вам порекомендують ті матеріали, які вже добре зарекомендували себе на практиці. До речі, деякі будівельники не дуже задоволені лицьовою цеглою вітчизняного виробництва: вона має дуже жорсткий колір, а її технічні характеристики не дотягують до рівня якісної лицьової цегли із-за наявності отворів, що скорочують термін служби. У такому разі перевага віддається іноземним матеріалам, які, проте, можуть бути дуже дорогими. Наприклад, деякі марки німецької або прибалтійської цегли деколи коштують до 4—5 доларів за штуку.Цегляний будинок завжди можна обштукатурити, а заразом і утеплити зовні. Сьогодні промисловість пропонує мінераловатні утеплювачі, які мають хороші протипожежні характеристики, і синтетичні пінополістирольні Утеплювач кріпиться на поверхні стіни, а по ньому кладеться штукатурка. Хороші матеріали, як правило, дорогі, але на них виробники дають гарантію на 5—10 років. Якщо ж ви використовуєте лицьову цеглу, то утеплення потрібно робити зсередини.Коробка цегляного будинку площею близько 200 квадратних метрів (а саме це найбільш популярний у нас розмір) за сприятливих умов збирається протягом 3—4 місяців. Якщо ви почали в травні, то в кінці вересня — жовтні вже можна буде переходити до інженерних робіт і внутрішньої обробки.  

...і деревяні 

Вирішивши з тих або інших причин будувати деревяний будинок, ви зіштовхнетеся з цілим рядом проблем. Правда, якщо вам вдасться правильно їх вирішити, будинок, дійсно, порадує вас.В першу чергу, треба приділити увагу вибору якісної деревини. Доручіть це грамотному підрядчикові. Ідеальний варіант, якщо фахівець супроводжує проект не з того моменту, коли деревину завозять на будмайданчик, а ще з моменту заготовки матеріалу: має значення сезон, коли рубали дерева, температура і вологість зберігання, умови і термін сушки деревини.Запамятайте: деревина, на відміну від інших часто використовуваних матеріалів — бетону, каменя, цегли, дає значну усадку. Максимальна усадка може досягати 4 сантиметрів на метр висоти стіни. Зазвичай деревяний будинок «сідає» два роки (у перший рік на 80 % усадки).Цей момент слід прийняти до уваги при установці столярні. Часто столярню в таких будинках виконують із зазором, що закривається, коли стіна сідає.Багато проблем виникає на стику матеріалів. Якщо під санвузли, ванни робиться цегляний остов, щільно прилучитися до нього осідаючій, а значить — рухомій, вертикальній площині деревяної стіни — велика проблема, яка у кожному конкретному випадку вирішується індивідуально. Ще однією неприємністю, що виникає на стику матеріалів, може стати загнивання і відсиріння, тому деревину в цих місцях спеціально обробляють.Обробка потрібна і для захисту від різного роду шкідників і жучків, що псують дерево. Але найгрізнішим ворогом деревяного будинку є вогонь. Учені і технологи придумали безліч усіляких просочень і антисептиків, що оберігають такі будови від подібних напастей. Але часто глибокі просочення знищують ті чудові властивості дерева, за які, власне, його і цінують, і воно перетворюється на синтетичний, «не дихаючий» матеріал. Тут потрібно постаратися знайти розумний компроміс. Велику увагу при будівництві деревяного будинку приділяють крівлі. В принципі, будь-яка стіна не любить, щоб по ній текла вода, але потік по деревяній стіні ліквідовувати особливо складно. Тому крівля в такому котеджі повинна бути виконана практично бездоганно. 

За матеріалами www.proxima.com.ua